استفاده از رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی

رنگ های خنثی (سیاه، سفید، خاکستری، قهوه ای) رنگ های اساسی جعبه ابزار یک دکوراتیو هستند. همه ی طرح های خنثی، چه مد باشند و چه نباشند، حسن شان در انعطاف پذیری شان نهفته است: اضافه کردن رنگی برای زنده کردن همه چیز و یا کم کردن رنگی برای آرام کردن همه چیز.


تاثیر رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی

از رنگ قهوه‌ای برای ایجاد فضایی طبیعی و احساس امنیت و آرامش در فضای خانه‌تان استفاده کنید. رنگ قهوه‌ای به طور عمومی به عنوان یک رنگ خنثی در نظر گرفته می‌شود، حتی اگر این رنگ بیشتر از سفیدهای خالص،‌سیاه‌ها و خاکستری‌ها، محیط را تحت تاثیر قرار دهد. رنگ قهوه‌ای می‌تواند کاملا جذاب و زیبا باشد (رنگ شکلات ، قهوه و کوکی‌ها را در نظر بگیرید). این مواد، طیف‌هایی از رنگ قهوه‌ای است که آرامش و زندگی خوب و شیرین را به ذهنمان می‌رساند. همچنین طبیعت نیز مملو از رنگ قهوه‌ای است. در جهان بیشترین قسمت زمین را رنگ قهوه‌ای دربرمی‌گیرد و بیشتر گیاهان حتی به میزان کم، رنگ قهوه‌ای را در خود دارند. به همین علت است که تاثیرات رنگ روانی رنگ قهوه‌ای به عنوان رنگ اطمینان‌بخش، امن و با ثبات شرح داده شده است، به همین علت است که ما به طبیعت گرایش داریم، زیرا در آن احساس آرامش می‌کنیم.

در الگو و طرح طراحی داخلی ، رنگ قهوه‌ای می‌تواند به عنوان رنگی گرم و عمیق در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد. رنگ قهوه‌ای می‌تواند طبیعت خاکی را به ترکیب‌های رنگ‌های خنثی و سرد تزریق کند و آنها را پسندیده‌تر و مقبول‌تر سازد. بدیهی است که تاثیرات روانی رنگ قهوه‌ای براساس تغییر تن‌ها، طیف‌ها و سایه‌هایش تغییر می‌کند.

 

قهوه ای

 

تاثیر رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی

از تاثیرات روانی رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی منزل در خلق فضایی ظریف و ماهرانه استفاده کنید. اگر می‌خواهید فضایی آرام و پر اعتماد به نفس خلق کنید. این رنگ گزینه مناسبی است. برای تاثری روانی بیشتر این رنگ، بهتر است آن را با رنگ سفید و رنگ‌های خنثی دیگر ادغام کنید، اما لازم نیست به همین اکتفا کنید. رنگ خاکستری می‌تواند یک رنگ پس زمینه فوق العاده برای رنگ‌های شدید و تند باشد.
جدا از این تاثیرات روانی رنگ خاکستری، این رنگ ویژگی و خاصیت عملی دیگری دارد که این رنگ را برای رنگ‌های دیگر بسیار مناسب می‌کند، به این صورت که می‌توان آن را به عنوان یک رنگ ترکیبی استفاده کرد. یعنی مقداری از آن را به رنگ‌های ترکیبی استفاده کنید و طرحی مسحورکننده خلق کنید. خاکستری هر رنگی را زنده می‌کند.

 

طوسی

 

تاثیر رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

طراحان داخلی در جوامع غربی از دکوراسیون رنگ سفید در خانه برای ایجاد حس روح افزا، خالص، شفاف و آسمانی، استفاده می کنند. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ سفید در سقف، دیوارها و مبلمان، خانه را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد و حس طراوت ناب و بکری را به طرح طراحی داخلی می بخشد. رنگ سفید خالص درخشان به تنهایی می تواند رنگ بی بار و بی حاصلی به نظر برسد؛ به خصوص با سبک طراحی داخلی براق که سطوح براق بسیاری را در بر می گیرد. راز ملایم تر و نرم تر به نظر رسیدن اتاق این است که رنگ، سایه ها (از سفید گچی به عاجی) و بافت ها( در دیوارها، پارچه ها و کف پوش ها) را طبقه بندی کنید. این کمک می کند که رنگ سفید اتاق از لحاظ روحی و فیزیکی، گرم تر و جذاب تر به نظر برسد. اگر تمایلی به داشتن دکوراسیون داخلی با رنگ های متفاوت ندارید، همچنین اشتیاقی به داشتن محیطی کاملا سفید ندارید می توانید از تاثیر مثبت این رنگ با ترکیب بارنگ های خنثی بهره ببرید. تلفیق رنگ سفید با خاکستری، قهوه ای و سیاه، خیره کننده است.

 

سفید

 

تاثیر رنگ سقف در دکوراسیون داخلی

سقف، یک ششم فضای یک اتاق را نمایش می دهد.

به عنوان یک قاعده کلی در طراحی دکوراسیون داخلی، سقفی که روشن تر است، احساس می کنیم بالاتر است و سقف تیره تر را احساس می کنیم پایین تر است. پایین تر بودن الزاما به معنی تنگ تر بودن فضا نیست: سقف بصری کاهش می یابد که می تواند صمیمت و گرمی را برگرداند. به عنوان یک قانون کلی، دیوارهای تیره باعث می شوند اتاق کوچکتر و فضا صمیمی تر به نظر برسد ودیوار های روشن به نظر اتاق را بزرگتر می کنند.