تاثیر رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش در تیره ترین نمونه هایش ( برای مثال بادمجانی) گرانبها، دراماتیک و ارزشمند است. این رنگ با تجمل و خلاقیت در ارتباط است؛ در طراحی داخلی رنگ بنفش به عنوان یک تاکید یا رنگ ثانویه به طرح عمق می بخشد. ورژن های روشن تر بنفش مثل بنفش کم رنگ اسطخودوسی و یاسی، همان خصوصیت آرامش بخش آبی را به اتاق خواب می دهد، اما بدون خطر احساس سردی و بی روحی.

 

بنفش

 

تاثیر رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی

رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی تداعی کننده ی هیجان و شور و شوق است، و یک رنگ انرژی زاست. هرچند این رنگ برای دکوراسیون داخلی اتاق نشمن یا اتاق خواب ایده ی خوبی نیست اما یک انتخاب عالی برای سالن ورزشی است؛ این رنگ تمام احساساتی را که شما در طول جریان تناسب اندام خود نیاز به رهاسازی آن دارید، به ارمغان می آورد. در فرهنگ های باستانی، این باور وجود دارد که رنگ نارنجی به درمان شش ها کمک می کند و سطح انرژی را افزایش می دهد.

 

نارنجی

 

تاثیر رنگ زرشکی در دکوراسیون داخلی

رنگ زرشکی می تواند برخی افراد را تحریک پذیر کند. با استناد به احساس خشم و خصومتی که بر می انگیزد، این رنگی است که به عنوان رنگ اصلی اتاق باید از آن اجتناب کرد. نشستن طولانی مدت در اتاقی که به رنگ زرشکی است، به احتمال زیاد بر صلح و آرامشی که برای ایجاد آن در خانه تلاش می کنید، تاثیر می گذارد.

 

زرشکی